הקפה שלנו

תערובות הבית

לאחר מחקר ונסיונות רבים של זנים שונים של פולי קפה ולאחר הרבה טעימות ושילובים הגענו לטעם הנכסף! תערובות פולי קפה הבית של הגלריה לקפה, נבחרה בקפידה במיוחד בשבילכם מכל העולם.

שני הסוגים בקליה עדינה ולא כהה מידי שמאפשרת מיצוי טעמים בלי האפטר טייסט שמשאיר הקפה השרוף. 

תערבות הבית HGL

תערובת של 80% ערביקה מאתיופיה ו- 20% רובוסטה. תערובת מאוזנת לא חמוצה ומתאימה לכל סוגי הקפה - מקפה שחור ועד אספרסו, מקינטה ופרנץ פרס. 

מחירים - 250 גרם 25 ש"ח | קילו 95 ש"ח

תערבות הבית זהב 

תערובת המורכבת מ-100% ערביקה, גוף עשיר, טעם חזק וחמצמץ.

מתאים בעיקר לאספרסו וקפה טורקי.   

מחירים - 250 גרם 30 ש"ח | קילו 115 ש"ח

קפה חד זני

קפה חד זני - הוא קפה הצומח באזור גאוגרפי מסויים ולמעשה כל פול קפה ממנו מחזיק באותן תכונות זהות המבוססות על תנאי קרקע ואקלים זהים ושיטות הטיפול בקפה, הדישון, הייבוש, הקילוף, האריזה וכו' זהים גם כן. כל פול קפה חד זני יכיל תכונות דומות כמו חומציות זהה, טעם זהה, מרקם, ארומה ועוד.

מחיר - 250 גרם 35 ש"ח

קניה

פולי קפה קנייתים ידועים בטעמם העשיר בעקביות יחד עם חומציות עמוקה, דמוית יין וארומה נעימה, הם בעלי טעם בהיר מובהק עם גוונים מורכבים של פרי ופירות יער.

מיטב הקפה הקנייתי יכול לספק מגוון רחב של טעמים לאלה עם חך מפותח. הפולים גדלים בגובה של מעל 5,000 מטר ומשם מגיע  הטעם החלק והעמוק.  

יש הטוענים שהקפה מזכיר טעמי יין שהתיישן בחביות עץ לתקופה ארוכה. 
 

טעם: שוקולדי פירותי עם גוף מלא 

אתיופיה

אתיופיה נחשבת מולדת הקפה, טקס הכנת הקפה באתיופיה הוא ארוע חברתי שאורך יותר משעה מקליית הקפה ועד הגשתו בכוס המתאימה. רוב הקפה באתיופיה גדל באיזור הנמצא במישורים הגבוהים של דרום מרכז אתיופיה. הזן המוכר ביותר הינו ה "סידמו" אשר המייחד אותו הוא טעם ייני חמצמץ. זן זה הינו מכיל 100% ערביקה. הקפה האתיופי בהחלט שונה מרוב זני הקפה המוכרים.

 

 טעם: חמאה/קטיפתי, מתקתק, פירותי עם גוף עשיר.

קוסטה ריקה

רבים מאניני הטעם טוענים שבקוסטה ריקה יש כמה סוגי קפה מהטובים בעולם. 
Navaro הינו בעל ניחוח מעולה, הוא גדל במדרונות האטלנטיים.
זהו קפה מבוקש להכנת טורקי  בפני עצמו או בתוספת ליאווה וגאוטמלה, לטורקי או פילטר.

 

טעם: שוקולד,מריר,גוף עדין

גואטמלה

בגואטמלה גדל הקפה המסווג כבעל הפולים הקשים ביותר. הפולים מוארכים וצבעם כחלחל. מבחינת הטעם הם עשירים מאוד, בעלי ארומה טובה, חומציות נכונה וגוף מלא. קיימים מספר מטעים אשר בעליהם מחוייבים לגידול קפה איכותי ביותר. הם מציעים קשת מורכבת ומגוונת של טעמים, היוצרת טעם עשיר וחוויה שלמה ונדירה.

 

 טעם: מתקתק, שוקולדי / קקאו וגוף מלא ועגול

קולומביה

קולומביה היא יצרנית הקפה השנייה בעולם אחרי ברזיל. הקפה הקולומביאני נחשב לבעל האיכות הגבוהה ביותר בעולם. הקפה בקולומביה גדל בגבהים שבין 1,000-2,000 מטר מעל פני הים. יצרני הקפה הקולומביאני מצטיינים בכושר שיווק מעולה אשר בזכותו, הפצתו בכל העולם.

לקפה הקולומביאני יש חמיצות נעימה המלווה בארומה מובחנת. 


טעם: מתוק ואגוזי, גוף עשיר

ברזיל

שליש מכלל הקפה בעולם מגיע מברזיל וזהו האיזור העשיר ביותר מבחינת גידול הקפה. על אף שהזן הצומח שם הינו ערביקה, איכות הקפה אינה נחשבת לגבוהה בשל תהליכי עיבוד שאינם משוכללים. בד"כ משתמשים בקפה הברזילאי להכנת תערובות, ויש ביקוש רב לקפה זה בגלל שטעמו אינו חריף מדי והוא מתמזג עם זנים אחרים.


 טעם: מריר, גוף עשיר

הקפסולות שלנו

הקפסולות של בורבון תואמות למכונות קפה Nespresso *, ולאווצה. הקפסולות של בורבון חיוניות עבור אלה שאוהבים את הארומה והגוף של הקפה הנפוליטני האמיתי.

 

2 תערובות המוצעות על ידי Caffe Borbone, ניתנות לזיהוי על ידי צבען:
שחור, שמנת ומאוזנת מאוד בין עראביקה ורובוסטה;
אדום, צפוף עם טעם חזק אינטנסיבי;
 

מחיר: 75 ש"ח למארז של 50 קפסולות.

שעות פתיחה:
א'-ה' 07:00 - 17:00,

ו' 08:00 - 14:00 

הגלריה לקפה

03-5457177    

צ'לנוב 25, תל אביב  - פינת וולפסון 58

  • הגלריה לקפה - אינסטגרם
  • Facebook Black Round