צ'לנוב 25, תל אביב  - פינת וולפסון 58

שעות פתיחה:
א'-ד' 07:00 - 19:00,

ה' 07:00-23:00

ו' 08:00 - 17:00 

  • הגלריה לקפה - אינסטגרם
  • Facebook Black Round

הגלריה לקפה

03-5457177    

הקפה שלנו

פולי קפה שלנו

תערובות הבית

לאחר מחקר ונסיונות רבים של זנים שונים של פולי קפה ולאחר הרבה טעימות ושילובים הגענו לטעם הנכסף! תערובות פולי קפה הבית של הגלריה לקפה, נבחרה בקפידה במיוחד בשבילכם מכל העולם.

ערביקה

זן הערביקה גדל בעיקר באזורים אלו:

קולומביה, פרו, קוסטה ריקה, גווטאמלה, ונצואלה, סלבדור, אינדונזיה, ברזיל, אוגנדה וקניה

תתי הזנים של זן הערביקה הם: • בורבון • מוקה • מארגוגיפה • סן רמון

רובוסטה

זן הרובוסטה גדל בעיקר באזורים אלו:
אינזונזה, אפריקה, קונגו
תתי הזנים של זן הרובוסטה הם: • סופרמו • אוגנדה • יאווה • ליבריקה • סומטרה

 

 


 

קפה חד זני

קפה חד זני - הוא קפה הצומח באזור גאוגרפי מסויים ולמעשה כל פול קפה ממנו מחזיק באותן תכונות זהות המבוססות על תנאי קרקע ואקלים זהים ושיטות הטיפול בקפה, הדישון, הייבוש, הקילוף, האריזה וכו' זהים גם כן. כל פול קפה חד זני יכיל תכונות דומות כמו חומציות זהה, טעם זהה, מרקם, ארומה ועוד.

סנטו דומינגו

קפה זה מגיע מהרפובליקה הקטנה באיים הקריביים ובו גדלים מספר סוגי קפה המאופיינים בטעם מתקתק נהדר. Barahova הינו האיכותי מבניהם. מושלם לבניית תערובות קפה.

Ocoa la palma estate זהו זן קפה משובח אשר מאופיין בטעם לא חזק ובעל גוף מלא, חמיצות טובה וארומה נעימה.

 

טעם: חומציות קלה וטעם קל של שוקולד עם גוון אגוזים.

בוליביה

בבוליביה קיים מטע קפה של עצי קפה זקנים ומשובחים אשר טעם הפולים הינו וניל, מתוק ובעל גוף מלא.

זן זה ידוע כזן מאוד ארומטי. הוא גדל בגובה של כ - 1500 מ"ר והינו נחשב לאורגני. זן זה הינו נדיר בעולם הקפה ויש לו מעריצים וקונים רבים אשר מזמינים אותו באופן אישי.

אתיופיה

רוב הקפה באתיופיה גדל באיזור הנמצא במישורים הגבוהים של דרום מרכז אתיופיה. הזן המוכר ביותר הינו ה "סידמו" אשר המייחד אותו הוא טעם ייני חמצמץ. זן זה הינו מכיל 100% ערביקה. הקפה האתיופי בהחלט שונה מרוב זני הקפה המוכרים.

 

טעם: חמאה/קטיפתי,מתקתק,פירותי גוף עשיר

פורטו ריקו

זהו קפה נהדר הנחשב לבן דוד המעולה של הג'אמייקה. מקור שניהם בזן מרטיניק הקרוב. את זן הקפה הזה מאפיינים מספר רכיבים חשובים והם ארומה חזקה במיוחד, חיוניות מעולה, גוף סמיך וטעם עשיר.מומחים רבים טוענים שזן זה כמעט זהה ל "בלו מאונטיין".

סלוודור

זן קפה זה הינו אופייני מאוד במרכז אמריקה. הינו בעל גוף קליל, ארומטי, נקי ובעל חמיצות קלה. ישנם מספר זני קפה השייכים לאותה משפחה והם למעשה הכלאה בין זנים צעירים לישנים יותר. הכלאה זו יוצרת את הניחוח הטוב אשר מאפיין זן זה.

קוסטה ריקה

רבים מאניני הטעם טוענים שבקוסטה ריקה יש כמה סוגי קפה מהטובים בעולם. 
Navaro הינו בעל ניחוח מעולה, הוא גדל במדרונות האטלנטיים.
זהו קפה מבוקש להכנת טורקי  בפני עצמו או בתוספת ליאווה וגאוטמלה, לטורקי או פילטר.

 

טעם: שוקולד,מריר,גוף עדין

ג‘מאייקה

הקפה המפורסם ביותר של ג'מאייקה הוא "בלו מאונטיין" ,על פי שם האזור הוא נחשב לקפה הטוב ביותר. הפולים הם בעלי חומציות נכונה, גוף מלא וארומה מצויינת. קפה זה נחשב בעבר לטוב בעולם ויקר מאוד והיפנים הם צרכניו העיקריים שכן רמת המחייה שלהם מאפשרת להם לבחור את הטוב ביותר.

גואטמלה

בגואטמלה גדל הקפה המסווג כבעל הפולים הקשים ביותר. הפולים מוארכים וצבעם כחלחל. מבחינת הטעם הם עשירים מאוד, בעלי ארומה טובה, חומציות נכונה וגוף מלא. קיימים מספר מטעים אשר בעליהם מחוייבים לגידול קפה איכותי ביותר. הם מציעים קשת מורכבת ומגוונת של טעמים, היוצרת טעם עשיר וחוויה שלמה ונדירה.

 

טעם: מתקתק,גוף חזק

קולומביה

קולומביה היא יצרנית הקפה השנייה בעולם,אחרי ברזיל. הקפה הקולומביאני נחשב לבעל האיכות הגבוהה ביותר בעולם. יצרני הקפה הקולומביאני מצטיינים בכושר שיווק מעולה אשר בזכותו, הפצתו בכל העולם. לקפה הקולומביאני יש חמיצות נעימה המלווה בארומה מובחנת. טעם: חמצמץ, גוף עשיר.

ברזיל

זהו האיזור העשיר ביותר מבחינת גידול הקפה. על אף שהזן הצומח שם הינו ערביקה, איכות הקפה אינה נחשבת לגבוהה בשל תהליכי עיבוד שאינם משוכללים. בד"כ משתמשים בקפה הברזילאי להכנת תערובות, ויש ביקוש רב לקפה זה בגלל שטעמו אינו חריף מדי והוא מתמזג עם זנים אחרים.

 

טעם: מריר,גוף עשיר

הקפסולות שלנו

הקפסולות של בורבון תואמות למכונות קפה Nespresso *, ולאווצה. הקפסולות של בורבון חיוניות עבור אלה שאוהבים את הארומה והגוף של הקפה הנפוליטני האמיתי.

 

2 תערובות המוצעות על ידי Caffe Borbone, ניתנות לזיהוי על ידי צבען:
שחור, שמנת ומאוזנת מאוד בין עראביקה ורובוסטה;
אדום, צפוף עם טעם חזק אינטנסיבי;

 

מחיר: 75 ש"ח למארז של 50 קפסולות.