top of page

הקפה שלנו

תערובות הבית

לאחר מחקר ונסיונות רבים של זנים שונים של פולי קפה ולאחר הרבה טעימות ושילובים הגענו לטעם הנכסף! תערובות פולי קפה הבית של הגלריה לקפה, נבחרה בקפידה במיוחד בשבילכם מכל העולם.

שני הסוגים בקליה עדינה ולא כהה מידי שמאפשרת מיצוי טעמים בלי האפטר טייסט שמשאיר הקפה השרוף. 

תערבות הבית HGL

תערובת של 80% ערביקה מאתיופיה ו- 20% רובוסטה. תערובת מאוזנת לא חמוצה ומתאימה לכל סוגי הקפה - מקפה שחור ועד אספרסו, מקינטה ופרנץ פרס. 

מחירים - 250 גרם 25 ש"ח | קילו 95 ש"ח

תערבות הבית 100% ערביקה

תערובת המורכבת מ-100% ערביקה, גוף עשיר, טעם חזק וחמצמץ.

מתאים בעיקר לאספרסו וקפה טורקי.   

מחירים - 250 גרם 35 ש"ח | קילו 125 ש"ח

מדבקה קפה הבית.png
B7F41A49-81AF-439F-9456-2FF9DA8CA2CA.JPG

תערובת השכונות

הגלריה לקפה ואגרו קפה, שקיות של 250 גרם ב-35 ש"ח

שפירא - קלייה בהירה 

השכונה הוקמה ע״י מאיר גצל-שפירא יהודי עשיר שעלה ארצה מדטרויט בתחילת שנות ה-20. כיום מהווה משכנם של ההיפסטרים החדשים. התערובת, כמו תושבי השכונה, אקלקטית נון-קונפורמיסטית של פולי ערביקה (100%) המגיעים מ-10 מדינות שונות ונקלים בקלייה בהירה. התערובת בסגנון הגל השלישי, בעלת טעמים עדינים, גוף מלא וחמיצות גבוהה. 

פלורנטין - קלייה בינונית

יש המכנים אותה וויליאמסבורג של תל אביב, אחרים מעוז הוטרינרים. הוקמה בשנת 1927 ע״י שלמה (סלומון) פלורנטין, אשר עלה לישראל מסלוניקי. התערובת מהווה הומאז׳ לתושבי השכונה הססגונית אשר מאגדת תושבים מכל קצות הקשת. הפולים, ערביקה (90%) ורובוסטה (10%) מגיעים מ-5 מדינות שונות, דרגת קלייה בינונית בנפרד לכל זן נותנת טעמים מאוזנים אך עוצמתיים.

נווה שאנן - קלייה כהה

אינספור כינויים וסופרלטיבים ניתנו לשכונה - סלע המחלוקת, החצר האחורית, המקום הנמוך ביותר בתל אביב. למרות כל זאת, בשנת 2019 החלטנו לפתוח את ״הגלריה לקפה״ בשכונה על מנת לאפשר שתיית קפה איכותי ונקודת מפגש למגוון התושבים של השכונה. התערובת של ערביקה (70%) ורובוסטה (30%) הינה בדרגת קלייה כהה, עם טעם מודגש וחמיצות נמוכה.

PHOTO-2022-05-01-16-21-03.jpg

קפה חד זני

קפה חד זני - הוא קפה הצומח באזור גאוגרפי מסויים ולמעשה כל פול קפה ממנו מחזיק באותן תכונות זהות המבוססות על תנאי קרקע ואקלים זהים ושיטות הטיפול בקפה, הדישון, הייבוש, הקילוף, האריזה וכו' זהים גם כן. כל פול קפה חד זני יכיל תכונות דומות כמו חומציות זהה, טעם זהה, מרקם, ארומה ועוד.

מחיר - 250 גרם 35 ש"ח

מדבקה קפה חד זני.png

הונדורס – סנטה רוזה שוקולדי

פולי קפה מזני הערביקה. מאופיין בטעם שוקולדי עמוק שנשאר בפה אחרי הלגימה ולא משאיר טעמי משנה (after taste) עם הסיום.

טעם: שוקולדי פירותי 

הונדורס.png

אתיופיה דג'ימה

אתיופיה נחשבת מולדת הקפה, טקס הכנת הקפה באתיופיה הוא ארוע חברתי שאורך יותר משעה מקליית הקפה ועד הגשתו בכוס המתאימה. רוב הקפה באתיופיה גדל באיזור הנמצא במישורים הגבוהים של דרום מרכז אתיופיה. הזן המוכר ביותר הינו ה "סידמו" אשר המייחד אותו הוא טעם ייני חמצמץ. זן זה הינו מכיל 100% ערביקה. הקפה האתיופי בהחלט שונה מרוב זני הקפה המוכרים.

 

 טעם: מרירות שוקולדית עם נגיעות יין אדום. מתיקות פירותית קלה עם גוף עשיר.

קפה אתיופי.gif

קוסטה ריקה

רבים מאניני הטעם טוענים שבקוסטה ריקה יש כמה סוגי קפה מהטובים בעולם. 
Navaro הינו בעל ניחוח מעולה, הוא גדל במדרונות האטלנטיים.
זהו קפה מבוקש להכנת טורקי  בפני עצמו או בתוספת ליאווה וגאוטמלה, לטורקי או פילטר.

 

טעם: פירותיות עם ניחוח שוקולד מריר. חמיצות קלה עם טעמי תפוח ותאנה.

קפה קוסטה ריקה.png

גואטמלה

בגואטמלה גדל הקפה המסווג כבעל הפולים הקשים ביותר. הפולים מוארכים וצבעם כחלחל. מבחינת הטעם הם עשירים מאוד, בעלי ארומה טובה, חומציות נכונה וגוף מלא. קיימים מספר מטעים אשר בעליהם מחוייבים לגידול קפה איכותי ביותר. הם מציעים קשת מורכבת ומגוונת של טעמים, היוצרת טעם עשיר וחוויה שלמה ונדירה.

 

 טעם: מתקתק, שוקולדי / קקאו וגוף מלא ועגול

קפה מגואטמאלה.png

קולומביה סופרימו

קולומביה היא יצרנית הקפה השנייה בעולם אחרי ברזיל. הקפה הקולומביאני נחשב לבעל האיכות הגבוהה ביותר בעולם. הקפה בקולומביה גדל בגבהים שבין 1,000-2,000 מטר מעל פני הים. יצרני הקפה הקולומביאני מצטיינים בכושר שיווק מעולה אשר בזכותו, הפצתו בכל העולם.

לקפה הקולומביאני יש חמיצות נעימה המלווה בארומה מובחנת. 


טעם: מתוק ואגוזי, גוף עשיר

קפה קולומביאני.gif

ברזיל סרדו

שליש מכלל הקפה בעולם מגיע מברזיל וזהו האיזור העשיר ביותר מבחינת גידול הקפה. על אף שהזן הצומח שם הינו ערביקה, איכות הקפה אינה נחשבת לגבוהה בשל תהליכי עיבוד שאינם משוכללים. בד"כ משתמשים בקפה הברזילאי להכנת תערובות, ויש ביקוש רב לקפה זה בגלל שטעמו אינו חריף מדי והוא מתמזג עם זנים אחרים.

טעם: אגוזי מתקתק עם חמיצות קלה מאד, גוף עשיר

קפה ברזילאי.png

הקפסולות שלנו

הקפסולות של בורבון תואמות למכונות קפה Nespresso *, ולאווצה. הקפסולות של בורבון חיוניות עבור אלה שאוהבים את הארומה והגוף של הקפה הנפוליטני האמיתי.

 

2 תערובות המוצעות על ידי Caffe Borbone, ניתנות לזיהוי על ידי צבען:
שחור, שמנת ומאוזנת מאוד בין עראביקה ורובוסטה;
אדום, צפוף עם טעם חזק אינטנסיבי;
 

מחיר: 75 ש"ח למארז של 50 קפסולות.

הגלריה לקפה.jpeg
bottom of page